Co je dobré vědět před masáží

 

Pro Váš dobrý pocit a pro lepší účinky masáže je vhodné se před masáží osprchovat. Tělo se dobře prokrví a masážní oleje se pak lépe vstřebají a účinek masáže se zvýší. Bohužel momentálně není možné se osprchovat u nás. 

Určitě není dobré přijít na masáž s plným nebo s prázdným žaludkem. Před masáží si dopřejte něco lehkého jako například ovoce nebo nějakou müsli tyčinku. Poslední těžké jídlo by mělo být cca 1-2 hodiny před masáží. 

 

S sebou si nemusíte nosit žádné věci. Všechno potřebné zde máme k dispozici. Jak čisté ručníky, tak i pohotovostní sponu do vlasů. 

 

Na masáž není vhodné chodit, jestliže trpíte momentálně nějakým horečnatým onemocněním, zápaly nebo infekcí. Pro těhotné ženy se nedoporučuje chodit na masáž v prvním trimestru těhotenství. 

 

Na svou masáž přijďte prosím vždy včas, alespoň  5 minut před objednaným termínem. Pokud nemůžete z nějakého důvodu přijít, omluvte se prosím telefonicky nebo emailem. 

 

Před masáží je třeba odložit všechny řetízky a přívěšky. V případě masáže celého těla také hodinky a náramky. 

 

Jestliže Vám něco vadí, stydíte se, nebo nechcete, abychom danou oblast viděli, nebo jí masírovali, bez ostychu nám to řekněte a uděláme vše proto abyste se po celou dobu masáže cítili pohodlně a uvolněně. Pokud chcete, aby se masér více zaměřil na určitou část těla, tak mu to před masáží sdělte. 

 

Pokud Vás trápí jakékoliv zdravotní problémy nebo alergie, nebojte se s nimi svěřit. To platí i pro různá doporučení nebo omezení od lékaře. Masáže nejsou prováděny stereotypně, ale zaměřujeme se především na problémové partie těla. 

■ máte-li jakékoli zdravotní problémy, konzultujte vhodnost masáže s Vašim odborným lékařem a upozorněte nás na tyto problémy. 

 

Pokud by cokoliv při masáži vyvolávalo nepříjemný pocit, ať už Vaše poloha na lehátku, nevolnost, síla přítlaku nebo lechtání v určité oblasti těla, nebojte se ozvat. Masáž vždy přizpůsobíme Vašemu přání. 

 

Po masáži doporučujeme pít hodně tekutin, převážně čisté neperlivé vody. Voda vyplaví lépe toxiny z těla, které se uvolňují během masáže. 

 

Po masáži doporučujeme se nesprchovat a koupel nechat až na večer před spaním. Oleje obsažené v masážním přípravku obsahují některé vitamíny, které se Vám dostávají přes pokožku do těla, takže masáž je účinná i několik hodin po masáži. 

 

Po masáži není vhodná větší tělesná zátěž. Nejlepší pro Vaše tělo je klid a relaxace.